ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA NAGRODY WIĘCEJ

Jak zamontować fotel

Istnieją dwa podstawowe miejsca montażu foteli hamakowych, na zewnątrz i we wnętrzach budynków.

Fotele hamakowe wymagają tylko jednego punktu mocowania. Może to być gałąź, lub hak zamocowany do sufitu, itp. Na gałęzi można przymocować fotel hamakowy bezpośrednio za pomocą liny. Możesz także użyć haków lub śrub. Śruba wkręcona bezpośrednio do belki sufitu, daje solidny punkt mocujący dla liny na której umocowany będzie hamak. Dla bezpieczeństwa montujemy fotele hamakowe nie wyżej niż 1 metr nad ziemią lub podłogą. Uwaga, szczególnie ruchliwym dzieciom zdarzają się upadki z hamaka, dlatego im niższa odległość od ziemi tym mniejsze potencjalne siniaki.

Fotele hamakowe z belką poprzeczną zwykle o szerokości 120 lub 140 cm, montuje się w jednym punkcie lub na jednym haku. Szekla obrotowa mocowana do takiego fotela umożliwia obrót fotela o 360 stopni. Można w nim dryfować swobodnie podczas relaksu.
 
Do montażu we wnętrzach przyda Ci się solidna udarowa wiertarka, z dobrymi wiertłami do betonu, sufity w większość przypadków są zbrojone. Rekomendujemy mocowanie fotela hamakowego na oczku montażowym z czterema otworami. W każdym z czterech otworów wkręcamy śrubę z kołkiem o średnicy co najmniej 8 mm i długości 90 mm.  Takie mocowanie będzie niezawodne. Upewnij się wcześniej, że twój sufit jest wykonany z solidnego betonu.
 
Najczęściej polecanym sposobem montażu w belce drewnianej jest jej przewiercenie na wylot i wkręcenie śruby z oczkiem. Zabezpieczenie nakrętką z podkładką po drugiej stronie belki dodatkowo wzmocni trwałość konstrukcji. 

Przed ustaleniem miejsca montażu upewnij się również, że drążek fotela hamakowego oddalony jest od najbliższej ściany o co najmniej 1 metr. Unikniesz w ten sposób uszkodzeń tynku na ścianach i ewentualnych uszkodzeń ciała podczas bujania.

W naszym sklepie dostępne są również stojaki do foteli hamakowych, które najczęściej ustawiamy na zewnątrz domu, lub na przestronnym tarasie czy patio. Stojaki do foteli mają w komplecie odpowiednie mocowania, umożliwiające łatwe zawieszanie i zdejmowanie hamaka.

 

POLECAJĄ NAS

stylowi
u-jazdowski
werandacountry
mininiebo.pl