Poduszka PZS w prezencie
Youtube
DOŁĄCZ DO NAS
Twitter
Pinterest
POTRZEBUJESZ POMOCY? 600 055 695, sklep@whamaku.pl
0
KOSZYK
Brak produktów
RAZEM: 0.00 zł

Jak wybrać hamak

Wbrew pozorom to proces dość złożony. Trzeba sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie: gdzie chcę używać hamaka? W ogrodzie, w domu, czy tu i tu.

 

Jeśli już zdecydujemy o miejscu, w którym chcemy używać hamaka należy pomyśleć czy ma to być hamak tradycyjny, z poprzeczką czy hamak-fotel.  Hamak tradycyjny nie posiada żadnego obciążenia, zwija się i nie zajmuje dużo miejsca. Jest wygodny i bezpieczny w użytkowaniu, gdyż bardzo trudno z niego wypaść.  Hamak z poprzeczką – posiada po bokach specjalne, drewniane kije-drążki, które naciągają materiał. Dzięki drążkom hamak wisi równolegle do podłoża, a ugnie się dopiero gdy się w nim położymy. Leżąc w takim hamaku nie zapadniemy się i będziemy widzieli wszystko wokół. Jedynym minusem hamaka z drążkiem jest mała stabilność. Hamaki-fotele przeznaczone są dla osób które lubią relaks w pozycji siedzącej, a kształtem przypomina on huśtawkę.

 

Kupując hamak należy również pomyśleć nad materiałem, z którego chcemy aby nasz wymarzony hamak był wykonany. Najczęściej spotykane są hamaki siatkowe, bawełniane(bardzo wytrzymały, oddychający materiał) i poliestrowe (materiał syntetyczny dodawany do bawełny wzmacniający trwałość), wełna z lamy(ciepły materiał idealny na zimne wieczory), polipropylen, nylon, jedwab spadochronowy, Eutex (materiał opatentowany przez niemiecką firmę Amazonas, wodoodporny, odporny na odbarwienia i wytrzymały), Hamactex - materiał, który opatentowała firma La Siesta.

 

Przy zakupie hamaka powinniśmy zwrócić uwagę na jego wielkość, maksymalne obciążenie czy akcesoria do niego dodawane. Do każdego hamaka możemy zawsze dobrać odpowiedni stojak.

 

Wielkość i obciążenie hamaka powinniśmy dobrać do liczby osób, które będą z niego korzystać w tym samym czasie. Standardowy hamak dla dorosłej osoby powinien mieć ok 3 metrów długości i posiadać obciążenie minimum 90 kg. Hamaki dla większej liczby osób powinny posiadać większe wymiary.

Jeśli mamy już wybrany model musimy zastanowić się na odpowiednim kolorem. Jeśli planujemy wypoczywać z dziećmi w ogrodzie, najlepiej wybierać hamaki o jasnej barwie, w kolorach pastelowych lub, ewentualnie, te o bujnej kolorystyce. Jeśli natomiast planujemy wybrać się w podróż, w którą wkalkulowaliśmy obecność ekstremalnych warunków (biwaki, noclegi w lesie), powinniśmy wyposażyć się w hamak ciemnej barwy, może być to ciemna zieleń bądź brąz.

 

WERSJE KOLORYSTYCZNE

POKAŻ W CENIE

  • PONIŻEJ 200 PLN
  • 201 PLN - 350 PLN
  • 351 PLN - 600 PLN
  • 601 PLN - 1000 PLN
  • POWYŻEJ 1000 PLN
  • DOSTAWA GRATIS od 250 PLN
  • ZWROT PRODUKTÓW do 10 DNI ROBOCZYCH

MARKI wHAMAKu

Koala
La Siesta
Ticket to The Moon
Vivere
Amazonas
Crua Outdoor
Lesovik
Cacoon
Jagram
LIV
Kubki emalia
Bello Giardino
Inne marki

POLECAJĄ NAS

stylowi
u-jazdowski
werandacountry
mininiebo.pl
ZAUFANY SKLEP

Zapisz się do Newslettera

Chcę otrzymywać informacje o promocjach i nowościach sklepu internetowego www.whamaku.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Usługodawcę dla celów związanych z usługą subskrypcji Newslettera.

   
Administratorem Twoich danych osobowych i podmiotem prowadzącym sklep internetowy whamaku.pl jest Krzysztof Baran, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Mouton Interactive Krzysztof Baran wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, adres głównego miejsca wykonywania działalności w Siedlcach, ul. Starowiejska 265, kod pocztowy: 08-110, posiadający numer NIP: 821-152-01-37, REGON: 711650928 .

Dane będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera i przechowywane do chwili rezygnacji z subskrypcji.

Przysługuje Ci prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W tym celu możesz kontaktować się z działem obsługi klienta Mouton Interactive pod adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby.

Więcej informacji: www.mouton.pl/ODO
Zobacz nasz profil na: