ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA NAGRODY WIĘCEJ

Jak wybrać hamak

Wbrew pozorom to proces dość złożony. Trzeba sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie: gdzie chcę używać hamaka? W ogrodzie, w domu, czy tu i tu.
 

Jeśli już zdecydujemy o miejscu, w którym chcemy używać hamaka należy pomyśleć czy ma to być hamak tradycyjny, z poprzeczką czy hamak-fotel.
Hamak tradycyjny nie posiada żadnego obciążenia, zwija się i nie zajmuje dużo miejsca. Jest wygodny i bezpieczny w użytkowaniu, gdyż bardzo trudno z niego wypaść.
Hamak z poprzeczką – posiada po bokach specjalne, drewniane kije-drążki, które naciągają materiał. Dzięki drążkom hamak wisi równolegle do podłoża, a ugnie się dopiero gdy się w nim położymy. Leżąc w takim hamaku nie zapadniemy się i będziemy widzieli wszystko wokół. Jedynym minusem hamaka z drążkiem jest mała stabilność.
Hamaki-fotele przeznaczone są dla osób które lubią relaks w pozycji siedzącej, a kształtem przypomina on huśtawkę.

 

Kupując hamak należy również pomyśleć nad materiałem, z którego chcemy aby nasz wymarzony hamak był wykonany. Najczęściej spotykane są hamaki siatkowe, bawełniane(bardzo wytrzymały, oddychający materiał) i poliestrowe (materiał syntetyczny dodawany do bawełny wzmacniający trwałość), wełna z lamy (ciepły materiał idealny na zimne wieczory), polipropylen, nylon, jedwab spadochronowy, Eutex (materiał opatentowany przez niemiecką firmę Amazonas, wodoodporny, odporny na odbarwienia i wytrzymały), Hamactex - materiał, który opatentowała firma La Siesta.
 

Przy zakupie hamaka powinniśmy zwrócić uwagę na jego wielkość, maksymalne obciążenie czy akcesoria do niego dodawane. Do każdego hamaka możemy zawsze dobrać odpowiedni stojak.
 

Wielkość i obciążenie hamaka powinniśmy dobrać do liczby osób, które będą z niego korzystać w tym samym czasie. Standardowy hamak dla dorosłej osoby powinien mieć ok 3 metrów długości i posiadać obciążenie minimum 90 kg. Hamaki dla większej liczby osób powinny posiadać większe wymiary.
 

Jeśli mamy już wybrany model musimy zastanowić się na odpowiednim kolorem. Jeśli planujemy wypoczywać z dziećmi w ogrodzie, najlepiej wybierać hamaki o jasnej barwie, w kolorach pastelowych lub, ewentualnie, te o bujnej kolorystyce. Jeśli natomiast planujemy wybrać się w podróż, w którą wkalkulowaliśmy obecność ekstremalnych warunków (biwaki, noclegi w lesie), powinniśmy wyposażyć się w hamak ciemnej barwy, może być to ciemna zieleń bądź brąz.

POLECAJĄ NAS

stylowi
u-jazdowski
werandacountry
mininiebo.pl